تجهیزات ویپ سیسکو

تجهیزات ویپ سیسکو

تجهیزات ویپ سیسکو

تجهیزات ویپ سیسکو یک بستر بسیار مناسب برای شما جهت استفاده از ارتباطات از طریق سیستم شبکه ایجاد می کند .

تجهیزات ویپ سیسکو شامل سه قیمت می شود . اولین قسمت مربوط به بخش سوئیچینگ و روترینگ میشود ، دومین قسمت شامل بستر انتقال اطلاعات و یا همان کابل کشی شبکه میشود و در آخرین قسمت به آی پی فون های سیسکو که تمامی این امکانات را برای برقرای ارتباطات بر روی بستر آی پی مشود میرسم .

در ادامه به توضیح و بررسی تجهیزات ویپ سیسکو (cisco voip)  می پردازیم .

تجهیزات ویپ سیسکو

تجهیزات ویپ سیسکو

ابتدا به این مبحث می پردزیم که ویپ چیست ؟

شما با سیستم های سانترال آشنایی کمل دارید و می دانید این سیستم ها به چه صورت کار میکند . سیستم سانترال بر روی کابل های مسی و بستر مخابرات داخل ساختمان کار میکنند . تفاوت ویپ وو سانترال بر روی بستر که می توانند کار می کنند و تفاوت امکاناتی که در اختیار شما قرار میدهند است . شما در سیستم سانترال میتوانید خطوط داخلی داشته باشید و یا کنفراس های صوتی میان چند خط بر قرار نمایید . اما در تجهیزات ویپ سیسکو و سیستم ویپ شما امکاناتی فرا تر از این خواهید داشت . امکان انتقال صدا و تصویر بر روی بستر شبکه و اینترنت شما می توانید داخلی هایی حتی برای موبایل خود تعریف کنید و با استفاده از این ویژگی ها در خارج از شرکت حتی در کشوری دیگر داخلی خود را بر روی موبایل خود داشته باشید .

می توانید با استفاده از آی پی فون های سیسکو بر روی اینترنت کنفراس ها تصویری داشته باشید و ویدو کنفراس هایی با کیفیت HD برگزار نمایید .

تجهیزات ویپ سیسکو شامل تجهیزاتی به نام VOIP GATEWAY  هم میشود .

Voip Gateway سیسکو قطعه سخت افزاری هست که برای تبدیل ترافیک تلفن های آنالوگ به دیچیتال و انقال آن ها بر روی بستر آی پی می باشد . Voip Gateway  پلی بین تلفن های شهری معمولی و سیگنال های مخابراتی با سیگنال دیجیتال و بستر شبکه آی پی است . که در واقع سیگنال های آنالوگ را تبدیل به دیجیتال می کند و با اعمال کدینگ برای امنیت بیشتر ارتباطات سیگنال ها را روی بستر شبکه و اینترنت انتقال میدهد .

 

 


Rate this post