تجهیزات سیسکو

تجهیزات سیسکو

تجهیزات سیسکو

تجهیزات سیسکو شامل گروه بندی های مختلفی میشود که در فروش تجهیزات سیسکو به توضیح مختصر ان پرداختیم .

در این مقاله میخواهیم که به توضیحاتی کامل تر در خصوص تجهیزات شبکه سیسکو به پردازیم .

 

تجهیزات سیسکو

تجهیزات سیسکو

دسته بندی تجهیزات شبکه سیسکو

  • سوئیچ (switch)
  • روتر (Router)
  • آی پی فون (IP Phone )
  • سوئیچ های اسمال بیزینس سیسکو (Small Business)
  • فایروال سیسکو ASA

روتر های سیسکو

روترهای سیسکو یکی از مهم ترین تجهیزات سیسکو می باشد که با توجه به نیاز مدیریت رو افزون شبکه های کامپیوتری و یکپارچه سازی سیستم های تحت شبکه روترهای سیسکو از ویژگی های بسیار خاصی بهر میبرند .

مهم ترین ویژگی های این روتر های استفاده از تلکنولوژی به روز پردازنده های مرکزی که ساخت سیسکومیباشد و استفاده از سیستم عامل سیسکو که سرعت و یکپارچگی کاملی را به ارمغان می آورد .

روتر های سیسکو هم همانند دیگر تجهیزات سیسکو از بهترین متریال و دقیق ترین اسمبل ساخته می شوند و این امر باعث میشود که شما میتوانید با آسودگی کامل از این روتر ها استفاده نمایید و سالیان سال بتوانید به آن ها اعتماد کنید .

این کیفیت از این رو اثبات میشود که شما میتوانید  هنوز تجهیزات سیسکو دست دوم را در بازار بیابید که همانند دستگاه های نو میتوانند مدیریت یک شبکه را به عهده گیرند .

مدل های روتر های سیسکو را میتوانید از این لینک  و در مورد خرید روترهای سیسکو میتوانید از این لینک اطلاعات کامل تری دریافت نمایید .

سوئیچ های سیسکو

سوئیچ های سیسکو برای مدیریت کلاینت های در شبکه و ایجاد شبکه های خصوصی تر و مدیریت کاربرانی که از شبکه های داخلی و یا اینترنت استفاده مینمایند مورد استفاده قرار میگیرد . برای این امر شما میتوانید پس از ایجاذ تنظیمات بر روی روتر های سیسکو برای اصتال کاربرای به روتر ها از تجهیزات سیسکو همانند روتر های سیسکو استفاده نمایید .

کار مدیریت کاربران را علاوه بر اینکه روتر های سیسکو هم میتوانند انجام دهند با استفاده از سوئیچ های سیسکو این کار را انجام دهید ، که مدیریتی دقیق تر برای شما ایجاد میکند .

سوئیچ های سیسکو از ویژگی های لایه ۲ و لایه سه بهر میبرند که میتوانید از این لینک اطلاعات دقیق تری نسبت به این ویژگی پیدا کنید .

آی پی فون سیسکو (Cisco IP Phone)

آی پی فون سیسکو یکی از بخش های اصلی یکپارچه سازی اطلاعات میباشد که تاثیر ویژه ای بر روی راندامان کاری دارند .

این تاثیر به خاطر استفاده از تلفن بر روی بستر آی پی میباشد که شما میتوانید با استفاده از این تلکنولوژی از امکاناتی همانند استفاده از کال سنتر سیسکو ، ضبط مکالمات ، امکان کنفراس های چندین نفره هم به صورت صوتی و هم به صورت تصویری ، برقراری تماس داخلی حتی بیرون از شرکت و در حال مسافرت با استفاده از موبایل و موبایل های مخصوص شرکت سیسکو در بستر IP خدمات Voip را ارئه می دهند را میتوانید استفاده نمایید .

سوئیچ های اسمال بیزینس سیسکو (Small Business)

تجهیزات سیسکو که در بالا توضیح دادیم بشتر در سطح سازمانی (Enterprise) میباشند و برای شرکت های کوچک هزینه های نسبتا زیادی را در بر دارند .

شرکت سیسکو از این رو برای اینکه بتواند تمامی شرکت ها چه سازمان های بزرگ و چه شرکت های شخصی کوچک را پوشش دهد محصولات خود را به نام Small Business  معرفی نموده است که این محصولات شامب سوئیچ با قابلیت برنامه ریزی Smart  اکسس پوینت های برای کار روترینگ میباشد .

فایروال سیسکو ASA

فایروال سیسکو ASA یکی دیگر از تجهیزات سیسکو می باشد که مسئول بر قراری امنیت شبکه در لایه های مختلف میباشد و میتوانید هم به صورت لوکال و هم آنلاین امنیت را برقرار کند .

فایروال های سیسکو به صورت سخت افزاری و نرم افزاری هستند و برای همین موضوع میزان امنیت بالاتری را به خاطر همگانگی کامل سخت افزاری و نرم افزاری  ایجاذ میکنند .

 

 


Rate this post